Sklep motocyklowy | Aktualności | Wydarzenia motocyklowe | Baza motocykli | Opinie o produktach | Kontakt
Serwis Motocyklowy
Twój koszyk: 0 złProduktów: 0
SKLEP
producenci
aktualności
kalendarz wydarzeń
opinie o produktach
kontakt
Dopasuj części do motocykla:

Bezpieczeństwo na drodze

Data dodania: 2012-06-29 10:05:21


Bezpieczeństwo motocyklowe jest czymś, o czym każda kierowca powinien pamiętać. Prawda jest taka, że nikt nie ma czasu na rozmowę o tym, dlaczego wypadki motocyklowe się zdarzają. Zazwyczaj padają stwierdzenia: „brak doświadczenia”. Tak, z pewnością brak doświadczenia jest też przyczyną wypadków, ale czy jedyną ? Być może już teraz wiesz, że wypadki mogą zdarzyć się z bardzo wielu powodów, ale tak naprawdę przyczyną wypadku numer jeden jest po prostu błąd motocyklisty ( i doświadczonego i nie).


Najważniejsze jest posiadanie kontroli nad pojazdem, swoimi emocjami oraz

posiadanie tej świadomości, że nie ma się doświadczenia lub czegoś się nie potrafi. To jest ważne ! Ponadto by zachować i czuć się bezpiecznie powinniśmy motocykl oddawać regularnie do kontroli. Przemyśl to i sprawdź czy motocykl czasem nie potrzebuje nowych opon, hamulców czy cokolwiek innego. Jeśli uważasz, że coś powinno być wymienione, sprawdź to, podejmij decyzję jak najszybciej i wymień tę rzecz. Pomoże to upewnić się, że motocykl jest sprawny i nadaje się do codziennego użytku oraz że nie sprawiasz niebezpieczeństwa na drodze, z udziałem Ciebie lub kogoś innego. I nie ma tu wymówek: „bo nie mam pieniędzy” lub „nie mam czasu” lub „w przyszłym sezonie wymienię wszystko, co trza…”. Chcesz ŻYĆ i czuć się bezpiecznie ? Odpowiedź jest chyba jasna…


Kolejną ważną rzeczą jest czytanie instrukcji, czytanie na temat tego jak utrzymać swój motocykl na drodze, wymienianie się doświadczeniami ze starszymi motocyklistami oraz poznanie tego, co jeszcze może zwiększyć Twoje bezpieczeństwo. Kiedy zaczynasz dopiero jeździć musisz wyczuć swój środek ciężkości. Ta wiedza pomoże Ci się szybko zatrzymać gdy się coś dzieje na drodze. Pomoże to zrównoważyć Twój motocykl. A to z kolei powoduje to mniej wypadków na drodze.


Jest jeszcze jedna rzecz, która jest szeroka pomijana i lekceważona. Gdy poruszasz się motocyklem „mniej ważysz”. Jest to dodatkowa rzecz, o której trzeba pamiętać gdy trzeba się zatrzymać. Stosuj się do powyższych (ogólnych, co prawda) wskazówek a będzie dobrze.

Bezpieczeństwo na drodze


  10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


- Przepisz kod z obrazka